Jak wygląda współpraca z GIM? – wszystkie etapy krok po kroku
Jak wygląda proces zakupu maszyny szytej na miarę? Co dzieje się podczas spotkań? Jakie pytania padną podczas wstępnych rozmów? Co trzeba wiedzieć podejmując potencjalną współpracę? Kiedy można uzyskać wycenę? Dla wszystkich zainteresowanych – odpowiedzi na wszystkie pytania niezbędne informacje znajdziecie poniżej. Przedstawiamy nasz krótki poradnik – Współpraca z GIM w pięciu etapach. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Spis treści:
Etap pierwszy – kontakt
Któreś z naszych rozwiązań wpadło Ci w oko? Masz podobny problem w swojej firmie jak firma opisywana przez nas w publikacjach/filmach? Potrzebujesz maszyny dostosowanej do Twojej firmy, a podobnych urządzeń nie ma na rynku?
W takich sytuacjach (i nie tylko) możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem: wiadomości e-mail, kontaktu telefonicznego lub formularza kontaktowego na stronie internetowej. Po wykonaniu pierwszego kontaktu szybko możemy przejść do następnych kroków.
Etap drugi – rozmowa wstępna i kwalifikacja
W trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej nasz konsultant przeprowadzi z Tobą wstępną kwalifikację. Potrzebujemy zaledwie kilku minut, aby poznać problemy Waszej firmy i zweryfikować czy jesteśmy odpowiednim partnerem do tego typu współpracy.
O co zatem może zapytać nasz konsultant w trakcie pierwszej rozmowy?
- „Jaką branżę Państwo reprezentują? Czym konkretnie Państwo się zajmują?” – takie informacje są nam potrzebne ze względu na to, że np. nie wykonujemy maszyn/urządzeń przeznaczonych dla branży spożywczej.
- „Co dokładnie ma robić maszyna? Jakie czynności ma wykonywać? W czym ma pomóc ta maszyna?” – musimy poznać problem i określić, czy jesteśmy w stanie pomóc w jego rozwiązaniu.
- „Jaki budżet mają Państwo na to przeznaczony? Jaki rząd wielkości / kwotę mają Państwo przeznaczoną/ chcą przeznaczyć na zakup?” – w przypadku tego pytania wielu rozmówców zgodnie z prawdą odpowiada krótko – „nie wiem”. Warto jednak przemyśleć tę kwestię zanim odbędzie się ta pierwsza rozmowa. Informacja ta potrzebna nam jest do określenia, czy proponowane rozwiązanie będzie miało szansę być zrealizowane. Daje to oszczędność czasu zarówno nam jak i Waszej firmie.
- „Na kiedy potrzebują Państwo takiej maszyny?” – dzięki tej informacji możemy określić czy będziemy w stanie podjąć się tej współpracy. Zazwyczaj proces produkcji maszyn (w zależności od złożoności projektu) trwa ok. 3 miesiące.
Dodatkowo (w celach uzupełnienia wewnętrznych statystyk) zapytamy Cię również skąd dowiedzieliście się o naszej firmie.
Etap trzeci – bezpłatna konsultacja i koncepcja
Jeśli po wstępnych rozmowach wspólnie widzimy możliwość podjęcia współpracy przechodzimy do kolejnego kroku. Jest to bezpłatna konsultacja najczęściej odbywająca się w formie spotkania wideo lub rozmowy w siedzibie Waszej firmy. W jej trakcie dowiadujemy się bardziej szczegółowych aspektów i wytycznych, które powinna spełniać maszyna. Wtedy powstaje koncepcja rozwiązania, które ma za zadanie być odpowiedzią na Wasze potrzeby i problemy. Jeśli jest to typowe rozwiązanie, które wymaga jedynie drobnych poprawek/konfiguracji to koncepcję przesyłamy wraz z szacunkowym budżetem. Czasem bywają sytuacje kiedy klientowi przedstawiane jest kilka koncepcji, z których może on wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. W takim przypadku wycenę przedstawiamy w następnym kroku.
Etap czwarty – projekt, oferta, szczegółowa wycena
W momencie gdy wszystkie szczegóły zostały omówione do akcji wkraczają nasi projektanci. Na podstawie ustalonej koncepcji i wykazu wymagań nasi inżynierowie tworzą wstępny projekt. Kalkulują oni również koszty materiałów i produkcji urządzenia.
I tak sporządzona dla Twojej firmy oferta zawiera:
a) pełny opis działania maszyny,
b) wykaz elementów/modułów wchodzących w jej skład wraz z wyceną,
c) warunki handlowe i informacje o terminie ważności oferty,
d) poglądowe rysunki obrazujące wygląd i wymiary urządzenia,
e) opcje dodatkowe, o które można maszynę rozbudować (opcjonalnie).
Etap piąty – finalizacja i realizacja
Jeśli Twoja firma wyrazi aprobatę dla zaproponowanego rozwiązania możemy wkroczyć na ostatnią prostą do zakupu maszyny. W tym momencie dogrywane zostają wszelkie szczegóły, możliwa jest korekta lub poprawki elementów zawartych w ofercie.
Współpraca z GIM nabiera rozpędu – zamawiacie maszynę. Mamy ustalone wszystkie warunki dostawy (negocjacje zakończono). Teraz przychodzi kolej na podpisanie umowy, a następnie na wpłatę zaliczki. W momencie kiedy zaliczka zostanie opłacona rusza machina produkcyjna.
Oczywiście jeśli „po drodze” wystąpią pewnego rodzaju komplikacje (np. okaże się, że wysokość pomieszczenia, w którym ma stanąć maszyna ogranicza belka konstrukcyjna) pozostajemy w kontakcie. Proces produkcji to czas ciągłej współpracy. Wszelkie kwestie staramy się uwzględniać i reagować najszybciej jak to możliwe.
Po zakończeniu realizacji ustalamy wspólnie termin transportu maszyny. A jak wygląda kwestia montażu i co dzieje się po dostarczeniu maszyny do Waszej firmy? O tym napiszemy już niebawem.
Podsumowanie
Zakup maszyny dla swojej firmy zazwyczaj nie jest szybką sprawą (nie jest to zakup nowych butów czy kawy). Najczęściej od pierwszego kontaktu do momentu zamówienia maszyny mija od 4 do 12 tygodni. Są również projekty które wymagają o wiele więcej czasu (np. ze względu na sprawy administracyjne). Oczywiście, jeśli koncepcja lub oferta nie spełnia Waszych oczekiwań – na każdym z etapów Twoja firma może zrezygnować ze współpracy z nami. Staramy się cały czas udoskonalać nasze umiejętności i wiedzę, aby obsługa i współpraca z nami były na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik/przewodnik pozwoli Wam odpowiednio przygotować się do procesu zakupu maszyny szytej na miarę. Zapraszamy do współpracy!
Jeżeli chciałbyś rozpocząć współpracę z nami, z przyjemnością pomożemy Ci w dostosowaniu naszych rozwiązań do Twojej firmy. A jeśli masz jakieś pytania lub chciałbyś porozmawiać o naszych realizacjach i rozwiązaniach, które mają szansę sprawdzić się w Twojej firmie – zapraszamy do kontaktu!
Potrzebujesz maszyny szytej na miarę?