Wnętrze zgrzewarki do worków – serwis maszyny i wymiana części eksploatacyjnych
Na pierwszy rzut oka dla wielu osób większość maszyn, które produkujemy i posiadamy w ofercie mogą wydawać się wysoce skomplikowane. Zwłaszcza dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w tej branży. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy pokazać, że pomimo złożoności naszych urządzeń i linii pakujących dokładamy wszelkich starań, aby ich budowa była możliwie jak najprostsza i przejrzysta. Omówimy dziś na przykładzie, jak w pełni przebiega serwis urządzenia zgrzewającego oraz pokażemy, jak wygląda wymiana części eksploatacyjnych w tym urządzeniu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem i zdobycia wiedzy na temat serwisu i konserwacji naszych maszyn.
Spis treści:
Kilka słów o zgrzewarkach
Na naszym blogu pojawiło się już wiele materiałów związanych z tematem zgrzewania folii, korzyści z zastosowania automatycznej zgrzewarki oraz elementów, które da się (lub nie) zapakować przy pomocy takich urządzeń. Pisaliśmy również o proporcji wielkości pakowanych detali i szerokości rury wlotowej (omówiliśmy również jaki kształt może ona przyjmować). Wspominaliśmy również, że maszyna zgrzewająca i formująca worki foliowe (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) może być pionowa lub skośna.
Wiele aspektów zostało już poruszonych jednak do tej pory nie „zgłębiliśmy” tego tematu tak jak dziś – opisując proces serwisowania zgrzewarki krok po kroku. Jednak zanim do tego przejdziemy warto przypomnieć, że:
maszyna zgrzewająca i formująca worki tworzy opakowania z płaskiej folii na rolce,
najczęściej wykorzystywanym materiałem do tego celu jest folia LDPE,
do tego typu materiału wymagane jest wykorzystanie procesu „zgrzewania impulsowego”.
Serwis maszyny zgrzewającej
Na „zgłębienie” technicznych rozwiązań zastosowanych w tego typu maszynie pozwoli zerknięcie do jej wnętrza. Naprawa w przypadku awarii lub serwis eksploatacyjny nie będą już niewiadomą. Dla osób zainteresowanych tym tematem powstał film, który pozwala poznać nasze urządzenia „od podszewki” i pełni funkcję edukacyjną w temacie obsługi maszyn.
Serwis maszyn jest nieodłącznym elementem pracy z urządzeniami przemysłowymi. Bez odpowiedniej opieki serwisowej, maszyna może ulec awarii lub nieprawidłowo funkcjonować, co może prowadzić do poważnych strat ekonomicznych dla przedsiębiorstwa
Zespół GIM oferuje profesjonalny serwis maszyn przemysłowych, który umożliwia szybką diagnozę przyczyny awarii i skuteczne usunięcie usterki. Dzięki temu, uszkodzone urządzenia mogą jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności.
Warto podkreślić, że jesteśmy producentem i każdy z naszych klientów może liczyć na wsparcie serwisowe do 48h od kontaktu z nami.
Serwis maszyn zgrzewających nie jest zbyt skomplikowanym procesem. Wszystkie elementy są łatwo dostępne, a ich wymiana nie stanowi większego problemu.
Zacznijmy jednak od początku… Pierwszym krokiem, zanim zaczniemy odkręcać śruby, demontować poszczególne elementy i zaglądać do ich środka jest naciśnięcie wyłącznika awaryjnego. Następnie możemy odłączyć zasilanie oraz dopływ sprężonego powietrza.
Po wykonaniu kroku pierwszego możemy zabrać się za demontaż modułu zgrzewającego. Po odkręceniu obudowy zobaczyć możemy dwa elementy, które wymagają wymiany. Tymi elementami są pasek zębaty oraz pasek teflonowy. Jak widać na załączonym filmie wymiana tych części jest dość prosta i nie wymaga dużej ilości sprzętu. Warto podkreślić, że posiadamy serwis maszyn przemysłowych i możemy zapewnić kompleksową obsługę i wsparcie naszych klientów w utrzymaniu sprawności i efektywności tych urządzeń
Kolejnym elementem, który nie może zostać pominięty podczas obsługi eksploatacyjnej urządzenia, jest moduł składający się z grzałek poziomych. Ponownie zaczynamy od odkręcenia kilku śrub i demontażu wspomnianego elementu.
Następnym krokiem jest wymiana drutów oporowych znajdujących się w grzałkach. Zużyte druty zastępowane są nowymi, a na wierzch klejona jest ceratka teflonowa.
Dzięki temu, że naprawa urządzeń jest przeprowadzana sprawnie, wymiana części eksploatacyjnych nie zajmuje dużo czasu. Po zakończeniu serwisu, poszczególne moduły mogą być znowu zamontowane w urządzeniu, a maszyna może wznowić produkcję worków foliowych. Prosta konstrukcja urządzenia oraz łatwość dostępu do poszczególnych elementów przyczyniają się do minimalizowania przestojów spowodowanych obsługą serwisową, które nie powinny trwać dłużej niż 30 minut.
Podsumowanie
W GIM dbamy nie tylko o to, aby dzięki wykorzystaniu maszyn ułatwić i przyspieszyć proces pakowania w firmach produkcyjnych. Dokładamy także wszelkich starań, aby rozwiązania były przyjazne dla ich użytkowników oraz aspekt serwisu tych urządzeń był możliwie jak najprostszy. Dzięki naszemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy jesteśmy w stanie precyzyjnie zdiagnozować usterkę.
Zgrzewarki do worków foliowych to urządzenia, które mogą przynieść znaczne oszczędności firmie, o których więcej przeczytasz tutaj. Automatyzacja tego typu procesów nie musi być skomplikowana i uciążliwa w codziennej pracy.
Wieloletnie doświadczenie oraz regularne szkolenia sprawiają, że jesteśmy w stanie oferować naszym klientom serwis maszyn na najwyższym poziomie.
Posiadamy specjalistów, którzy w ekspresowym tempie potrafią zdiagnozować problem i skutecznie go rozwiązać. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi inżynierowie z chęcią udzielą wyczerpujących odpowiedzi i podzielą się swoją wiedzą na każdy temat.
Niebawem pojawi się kolejny wpis, w którym omówimy kwestię wymiany innych elementów w trakcie pracy zgrzewarki – zachęcamy do odwiedzania naszego bloga po kolejne porcje wiedzy o maszynach pakujących. Zapraszamy!
Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz skorzystać z naszych usług i dołączyć do grona naszych klientów?