Automatyzacja pakowania w worki z zawieszką dla producenta przewodów hamulcowych:

O firmie:

Przedsiębiorstwo „WP” to polski producent specjalizujący się w produkcji metalowych przewodów hamulcowych do pojazdów. Firma istnieje na rynku już ponad 40 lat! Do szerokiego grona oferowanych przez WP produktów możemy również zaliczyć: zwoje metalowych rurek hamulcowych, hamulcowe przewody elastyczne, przyrządy i zestawy do wykonania przewodów (DIY) oraz drobne elementy do układów hamulcowych. Wysoka jakość oraz ogromne doświadczenie w produkcji tego typu produktów sprawiło, że firma sukcesywnie utrzymuje swoją wysoką pozycję w tej grupie produktowej.

Opis problemu:

Maszyna pakująca w worki z zawieszką

Firma zgłosiła się do nas w 2021 roku z problemem dotyczącym pakowania mniejszych elementów układów hamulcowych. W tamtym czasie proces przeprowadzany był ręcznie przez pracowników. Manualne odliczanie i pakowanie detali w woreczki oraz zamykanie ich przy pomocy ręcznych zszywaczy zajmowało dość dużo czasu. Chęć zwiększenia wydajności procesu pakowania, który ograniczał możliwości dalszego rozwoju  sprawiła, że firma postanowiła podjąć decyzję o automatyzacji.

Propozycja rozwiązania:

W celu rozwiązania problemu klienta oraz spełnienia jego wymagań stworzyliśmy automatyczną maszynę pakującą detale w worki z zawieszką. Realizacja ta wymagała zmiany dotychczas używanych opakowań na nowe, specjalnie zaprojektowane woreczki, których używają po dziś dzień.

Jak działa ta maszyna?

   Na początku operator umieszcza elementy przeznaczone do pakowania w module liczącym oraz uzupełnia magazynki na opakowania. W kolejnym kroku konfiguruje ustawienia maszyny pod wymagane zlecenie i uruchamia urządzenie.

   Maszyna automatycznie pobiera pojedyncze opakowania i transportuje je do stanowiska etykietowania. Za proces ten odpowiedzialne są dwie termo-transferowe drukarki etykiet, które tworzą wymagane oznakowanie bezpośrednio na opakowaniach.

   Kolejną “stację” tworzy wspomniany na początku moduł liczący. Jest on wyposażony w dodatkowy podajnik dosypowy, tak aby czynność uzupełniania misy wibracyjnej mogła być wykonywana rzadziej. Zadaniem schodkowego podajnika wibracyjnego jest rozdzielenie detali, tak aby mogły zostać odpowiednio zliczone przez optyczną bramkę liczącą. System ten pozwala na porcjowanie różnego rodzaju detali, które klient posiada w swojej ofercie.

   Po odliczeniu zadanej ilości detali trafiają one po otwarciu klapy zamykającej bezpośrednio do woreczka. Porcja elementów jest automatycznie zamykana w opakowaniu.

   Gotowy worek ląduje na przenośniku taśmowym, który transportuje go na końcową wagę kontrolną. To tutaj odbywa się kontrola masy poszczególnych opakowań. Jeśli którekolwiek z opakowań wykazuje odstępstwo od zadeklarowanej przez operatora masy prawidłowej, zostaje zrzucane do osobnego pojemnika.

Korzyści dla klienta:

null
null
null

Wzrost wydajności:

Firma bez trudu jest w stanie zapakować imponujące ilości zleceń. Dodatkowo zintegrowane drukarki eliminują konieczność ręcznej aplikacji etykiet, co znacznie przyspiesza proces.

Zminimalizowanie kosztów:

Do obsługi urządzenia wystarczy tylko jeden operator, co znacznie zredukowało ilość wymaganej kadry w procesie pakowania.

Automatyzacja czynności ręcznych:

Operator maszyny może w trakcie jej pracy zajmować się również innymi działaniami, a reagować tylko kiedy jest taka potrzeba np. w konieczności uzupełnienia magazynków opakowań i detali lub odbioru gotowych produktów.

,

Automatyzacja pakowania w worki z zawieszką dla producenta przewodów hamulcowych WP to zdecydowanie przykład udanej współpracy. Udało nam się spełnić wszelkie oczekiwania naszego klienta, a także zoptymalizować proces pakowania w jego firmie. Bardzo dziękujemy za zaufanie i możliwość zaprojektowania i stworzenia tego projektu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przedstawia omawianą maszynę po 3 latach od jej pierwszego uruchomienia (nagranie z dnia 10.07.2024).

Chcesz zminimalizować ilość ręcznej pracy w Twojej firmie?

Porozmawiajmy!