Automatyzacja Procesu Pakowania Śrub dla Producenta Wyrobów Złącznych:

O firmie:

Nasz klient to renomowana firma, która od blisko 20 lat produkuje i dostarcza wyroby złączne produkowane obróbką plastyczną na zimno. Odbiorcami tych wyrobów są firmy z całej Polski oraz Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwo zaopatruje firmy m.in. z branży meblarskiej, budowlanej, maszynowej i AGD. Produkcja roczna firmy plasuje się na poziomie około 15 milionów sztuk detali. W najbliższym czasie Konopka Śruby zmieni swoją dotychczasową lokalizację, co da firmie kolejną szansę na rozwój.

Automatyzacja procesu pakowania śrub w firmie KONOPKA

Opis problemu:

Maszyna do pakowania śrub, która zaprojektowana według wymagań klienta.

Około 7 lat temu firma prosperowała równie dobrze, jak w obecnym czasie. Jednak pakowanie wyprodukowanych wyrobów sprawiało im niemały problem. Dotychczas pracownicy musieli przerzucać ręcznie nawet kilka ton śrub dziennie. To właśnie chęć wyeliminowania ciężkiej fizycznej pracy, a także usprawnienie całego procesu przepakowywania były motorem napędowym do podjęcia decyzji o zakupie maszyny od GIM.

Propozycja rozwiązania:

W odpowiedzi na potrzeby i wyzwania naszego klienta zbudowaliśmy naszą pierwszą maszynę służącą do naważania i pakowania elementów złącznych. Był to pierwszy taki projekt i z dumą musimy przyznać, że mimo upływu czasu nadal spełnia swoją funkcję porcjując dziennie po klika ton wyrobów złącznych.

Jak działa ta maszyna?

  Pracownik przy pomocy wózka widłowego umieszcza detale przeznaczone do pakowania w dużym podajniku wibracyjnym. Jest zasobnikiem na detale i daje możliwość maksymalnego jednorazowego załadunku 500 kg elementów złącznych. Następnie materiał przemieszcza się za pomocą wibracji do mniejszego podajnika wibracyjnego.

   Mniejszy podajnik zarządza pracą dużego podajnika (steruje załączaniem i wyłączaniem podawania detali). Zadaniem małego podajnika jest możliwie dokładne dozowanie detali.

   Wyroby złączne z mniejszego podajnika trafiają do pojemników/pudełek poprzez lejek z klapą zamykającą. Później opakowanie umieszczane jest przez pracownika na wadze zamontowanej w stole operatorskim. Waga steruje dozowaniem detali.

   W kwestii dokładności – urządzenie porcjuje detale z dokładnością do kilku sztuk. Z tej przyczyny na stole operatora znajduje się druga waga, przy pomocy której pracownik sprawdza czy masa detali zgadza się z wymaganą ilością.

Korzyści dla klienta:

null
null
null
null

Wzrost Wydajności:

Proces przepakowywania produktów został 2-krotnie przyspieszony w porównaniu z pracą całkowicie ręczną.

Zmniejszenie Rotacji Pracowników:

Bardzo ciężka fizyczna praca, która powodowała problemy zdrowotne pracowników (np. związane z bólami kręgosłupa) stałą się znacznie mniej obciążająca.

Zapewnienie Ciągłości Produkcji i Dystrybucji:

Automatyzacja procesu pakowania śrub sprawiła, że pracownicy mogą z łatwością przepakować nawet kilka ton elementów złącznych dziennie. Pozwala to szybko reagować na potrzeby klientów końcowych.

Optymalizacja Kosztów:

Dzięki minimalizacji pracy ręcznej i zwiększeniu wydajności procesu klient może zrealizować większą ilość zleceń, a pracownicy odpowiedzialni za ręczny przeładunek detali mogli zostać oddelegowani do innych zadań.

Piotr Konopka (właściciel firmy Konopka Śruby) na temat naszej współpracy:

Kilka lat temu zaufałem firmie bez wielu doświadczeń i nie żałuję – maszyny działają cały czas. Maszyna pakująca zastąpiła ciężką pracę fizyczną, jednocześnie zwiększając wydajność. Dzięki temu ograniczyliśmy liczbę pracowników przy pakowaniu oraz zmniejszyliśmy rotację. Każde urządzenie wymaga serwisu. Część możemy wykonać samodzielnie, wtedy zawsze możemy się skonsultować z GIM. Jeśli potrzebna jest pomoc serwisanta, przyjazd trwa 1–2 dni. Polecam!”

,

Poniżej znaleźć możecie film prezentujący rozwiązanie, które powstało w efekcie naszej współpracy. Zarówno w temacie tworzenia maszyn, ale też uwieczniania ich na filmie złapaliśmy przez te 6 lat wiele doświadczenia. Warto również podkreślić fakt, że maszyna w dalszym ciągu spełnia swoją funkcję. W wyniku naszej współpracy klient mógł usprawnić proces pakowania w swojej firmie, z czego ogromnie się cieszymy. Być może w przyszłości ponownie skorzysta z naszej pomocy w optymalizacji i automatyzacji innych procesów swojej ciągle rosnącej produkcji.

Szukasz rozwiązania, które zoptymalizuje procesy produkcyjne w Twojej firmie?

Porozmawiajmy!