Kalkulator ceny i ilości worków z folii na rolce. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

W dzisiejszym świecie ludzie potrzebują konkretów. Natłok informacji i wszechobecnych reklam sprawia, że zauważamy jedynie wartościowe i precyzyjne przekazy – reszta tworzy szum. Z myślą o naszych obecnych (oraz przyszłych) klientach stworzyliśmy narzędzia, które pozwolą odpowiedzieć na niezmiernie ważne dla nich pytania. Są to kalkulator ceny i kalkulator ilości worków foliowych z maszyny zgrzewającej.

W GIM stworzyliśmy dwa kalkulatory, które w prosty sposób pomogą oszacować orientacyjną cenę worka z rolki płaskiej folii oraz dadzą pogląd na to, ile worków z takiej jednej rolki jesteśmy w stanie uzyskać. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i sprawdź, ile realnie jesteś w stanie zaoszczędzić!

Kalkulator ceny worka foliowego

Zacznijmy od kwestii najważniejszej – ceny. Nie jesteśmy w stanie zliczyć, ile razy na spotkaniach pojawiało się pytanie dotyczące tego właśnie aspektu. Zazwyczaj padała klasyczna w świecie biznesowym odpowiedź, czyli “to zależy”. Ciężko “od ręki” określić konkretną kwotę, ponieważ jest w tym temacie kilka ważnych detali, które na tą cenę wpływają. Wymagało to sprecyzowania preferowanej długości i szerokości worka, wyboru odpowiedniej grubości folii oraz sprawdzenia aktualnej ceny folii na rolce. Staraliśmy się przeliczyć wszystko i najszybciej jak się da przekazać daną informację osobie zainteresowanej, jednak zdaliśmy sobie sprawę, że można to zrobić lepiej!

Zebraliśmy nasze doświadczenie oraz wiedzę w tym temacie i stworzyliśmy kalkulator, który po zaznaczeniu kilku parametrów natychmiastowo podaje orientacyjną cenę za jeden woreczek wykonany przy użyciu maszyny zgrzewającej. Są to dane szacunkowe i należy je traktować informacyjnie (jeśli potrzebujesz pełnej wyceny – zapraszamy do kontaktu). Dodaliśmy również możliwość sprawdzenia orientacyjnego kosztu jednej etykiety wykonanej przez drukarkę termotransferową, która na życzenie klienta może zostać zamontowana w maszynie.

Omówimy teraz po krótce jak poprawnie korzystać z kalkulatora:
  1. Ustaw suwak wybierając odpowiednią dla Twojego produktu szerokość worka (A). Podaj preferowaną wartość “płaskiego” gotowego worka jak zaznaczono na obrazku. Narzędzie policzy obie strony oraz uwzględni ilość materiału potrzebnego do wykonania zgrzewu.

  2. Przy pomocy kolejnego suwaka ustal jakiej długości mają być odpowiednie dla Ciebie worki (B). Długość należy określić jak na obrazku – razem ze zgrzewem (od ucięcia do ucięcia).

  3. Zaznacz preferowaną grubość folii z dostępnych opcji. Wartości podane zostały w mikrometrach, jak określa je większość producentów. Masz do wyboru najbardziej popularne i najczęściej stosowane grubości folii. W przypadku zamówień nietypowych konieczna będzie indywidualna wycena worków.

  4. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny określ teraz cenę za kilogram rolki folii preferowanej grubości. Domyślnie ustawiliśmy cenę na poziomie 12,50 zł/kg, jednak nie wiemy jak będzie się ona kształtować za jakiś czas.

  5. Jeżeli chcesz, aby na Twoim worku wykonana została etykieta wybierz rozmiar z dostępnych opcji. Jest to oczywiście opcja dodatkowa i jeśli jej nie potrzebujesz możesz pominąć ten krok.
Sprawdź nasz kalkulator i zobacz jaki jest orientacyjny koszt pojedynczego worka wykonanego za pomocą maszyny zgrzewającej.

Kalkulator ilości worków z rolki

Wiesz już jaki jest szacunkowy koszt jednego worka foliowego wykonanego z rolki płaskiej folii. Chcesz wiedzieć na zapakowanie ilu worków taka jedna rolka folii wystarczy? Kolejne nasze narzędzie pomoże Ci oszacować przybliżoną ilość worków, jaką możesz uzyskać z folii o danej grubości. Dlaczego przybliżoną? Niestety producenci folii nie są w stanie osiągnąć w stu procentach powtarzalnej jakości. Miejscami folia na rolce może różnić się grubością. Poszczególne rolki mogą mieć także różną wagę. Te czynniki wpływają na to, że kalkulator pokazuje wartości szacunkowe. Jednak dają one ogólną wiedzę i pozwalają zaplanować np. co jaki czas pracownik będzie musiał taką rolkę wymieniać.

Nasz kalkulator na podstawie tylko dwóch danych jest w stanie obliczyć przybliżoną ilość worków foliowych z rolki folii o danej grubości. W obliczeniach wykorzystaliśmy uśrednioną (najczęściej stosowaną) średnicę folii, która wynosi 300mm.

Zobacz jakie to proste:

1) Wybierz z dostępnych opcji preferowaną grubość folii na zapakowanie Twoich produktów. Podobnie jak w poprzednim narzędziu podane zostały najbardziej popularne folie. Mniej typowe grubości muszą być przez nas oszacowane indywidualnie.

2) Zaznacz za pomocą suwaka jakiej długości worków potrzebujesz. Wartość podobnie jak w poprzednim kalkulatorze mierzona jest “od ucięcia do ucięcia”.

Przetestuj nasze narzędzie i sprawdź jaką przybliżoną ilość worków z maszyny zgrzewającej możesz uzyskać z jednej rolki płaskiej folii.

Wyliczenia zostały przeprowadzone dla rolki folii o średnicy 300mm. Średnica tuby papierowej wynosi ok.95mm.

Podsumowanie

Stworzyliśmy proste kalkulatory, które mają na celu zobrazować jak szacunkowo przedstawiają się koszty związane z produkcją worków przy pomocy maszyny zgrzewającej. Mamy nadzieję, że pomogą one odpowiednio przemyśleć inwestycję w maszynę tego typu. Jak wspominaliśmy wcześniej wszystkie wartości są szacunkowe i mają charakter informacyjny.

Jeśli potrzebujesz dokładnej wyceny lub kalkulator nie pozwala na sprawdzenie przybliżonej ceny lub ilości worków z materiału, który Cię interesuje – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Potrzebujesz wyceny niestandardowych worków? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Porozmawiaj z ekspertem

Poznaj maszyny szyte na miarę

Sprawdź w jakich branżach działamy