Małe elementy dużych zysków. Maszyna do liczenia detali.

Elementy montażowe używane w produkcji mebli (wkręty, złączki, podkładki, drewniane kołki, nakrętki). Za pomocą maszyny detale mogą być pakowane do kartonów

Charles Eames, legendarny amerykański projektant i architekt, powiedział kiedyś, że detale nie są tylko detalami, bo to one tworzą design. Te piękne słowa czasem okazują się być także rodzajem klątwy – każdy, kto próbował samodzielnie zmontować jakiś mebel, najprawdopodobniej spotkał się z sytuacją, gdy w woreczku brakowało jakichś elementów, były innego rodzaju niż te pokazane w instrukcji, lub nie pasowały do danego zestawu (np. śruby, wkręty, złączki, podkładki, nakrętki). Wówczas boleśnie odczuwamy, jak wielkie jest znaczenie każdego drobnego elementu działania całości – brak choćby jednej śrubki może wydłużyć czas montażu dużego mebla nawet o kilka dni. Problem ten robi się poważniejszy, kiedy spojrzymy na niego oczami producenta.

Złączki, śruby i kołki zapakowane w worek foliowy wykonany przez urządzenie mechaniczne z naszej oferty. Produkt w opakowaniu.

Proces kompletowania paczki z zestawem montażowym jest, wbrew pozorom, dość drogi. Wykonuje go z reguły duża grupa ludzi. Ponieważ ich praca jest monotonna i nudna, popełniają sporo błędów. Dodatkowa kontrola jakości na tym odcinku i obsługa reklamacji (np. wysyłki brakujących produktów) generuje bardzo duże koszty. Nie jest to więc błahy problem dla firm produkcyjnych. Na szczęście, można rozwiązać go w pełni, dzięki zastosowaniu maszyny do liczenia detali, która odpowiednio odliczy i zapakuje produkt. Automatyczna maszyna pakująca precyzyjnie i szybko odlicza potrzebne detale, nie ograniczając się tylko do elementów w regularnych kształtach. Następnie pakuje je, co nie tylko poprawia wydajność pakowania, ale także znacznie redukuje koszty związane z pracą ludzką. Wysoka wydajność jest kluczowym aspektem podczas wykonywania pracy. Wykorzystując maszynę tego typu, cały proces kompletowania zestawów staje się bardziej efektywny i bardziej opłacalny dla przedsiębiorstwa. Dodatkowym urządzeniem, które może być wartościowe w procesie pakowania, jest owijarka. Umożliwia ona na dokładne zabezpieczenie przedmiotów przy pomocy folii stretch przed umieszczeniem ich w kartonie. Folia stretch doskonale chroni paczki i jej zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi. W taki sposób nawet w trakcie długiego transportu czy przechowywania towar jest odpowiednio zabezpieczony.

Spis treści:

Diabeł tkwi w szczegółach

Za większością problemów, związanych z kompletacją zestawów montażowych, stoi człowiek. Nudna i powtarzalna praca „przy taśmie” sama z siebie generuje sporo błędów. Jeśli firma wdroży procedury kontroli jakości, pozwala to częściowo zmniejszyć liczbę błędów przy pakowaniu produktów, ale wówczas nieuchronnie spadnie wydajność. Z biznesowego punktu widzenia, jeśli firmie zależy na bezbłędnym pakowaniu produktów i szybkim tempie procesu co daje możliwość ekspresowej wysyłki produktów do klienta, wyjście jest tylko jedno. Potrzebna jest maszyna licząca, która zastąpi ręczną pracę ludzi. Jej budowa odzwierciedla usprawniony przebieg całego procesu pakowania elementów. Maszyna jest wyposażona w automatyczne moduły, o których więcej przeczytasz poniżej. Automatyczne moduły urządzenia do liczenia zawierają zasadnicze funkcje, takie jak podstawowe działania i operacje matematyczne, aby dokładnie zliczyć i zapakować produkty. Przez takie parametry techniczne maszyna licząca detale może wykonywać precyzyjne obliczenia i dokładnie zliczać oraz pakować elementy w zestawach montażowych.

Model jednej z maszyn przeznaczonej do liczenia i pakowania detali. Umożliwia podstawowe funkcje, np. liczenie elementów.

Serce do obliczeń

Najważniejszym elementem automatu budującym cały mechanizm jest kurtyna świetlna. Jest to czujnik, emitujący wiązkę lasera. Przecięcie jej przez jakiś produkt powoduje, że automatyczna maszyna „zlicza” kolejną sztukę danego elementu. Jeśli na taśmie podajnika jakieś detale się złączą lub jednocześnie przetną wiązkę, czujnik zliczy je jako jedną sztukę. Nie jest to jednak istotny problem, ponieważ kompletność zestawu w urządzeniu, jakim jest maszyna licząca weryfikowana jest także innym sposobem.

Moduł liczący wykonujący podstawowe operacje arytmetyczne. Znajduje zastosowanie w pakowaniu wielu produktów.

Znaczenie pomiaru wagi

Po „policzeniu” elementu, trafia on do pojemnika, w którym automatyczna maszyna dokonuje pomiaru wagi (z precyzją do ułamków grama). Zastosowanie takiego rozwiązania, jakim jest kontroler wagi pełni ważną funkcję w całości procesu. Jeśli waga zestawu nie będzie odpowiadała zdefiniowanym wcześniej wartościom, maszyna licząca potraktuje go jako nieprawidłowo skompletowany. Wtedy operator urządzenia będzie mógł rozdzielić złączone detale, odrzucić do kosza elementy niepożądane (opiłki metali, skrawki tektury, itd.) i ponownie wrzucić na podajnik te, które automatyczna maszyna powinna policzyć. W przypadku, gdy waga pojedynczego detalu jest mniejsza niż 1 gram lub nie jest zawsze taka sama, operator może zdefiniować pewien zakres tolerancji wyniku związany z jego dokładnością tak, aby proces przebiegał płynnie. Główną zaletą takich ustawień maszyny jest ciągłość procesu – produkty o zbyt dużym odchyleniu od ustalonej wagi są co prawda odrzucane, ale urządzenie nie przestaje pracować, przez co zachowana jest wysoka wydajność pakowania nawet przy dużej liczbie nietypowych pomiarów. Parametry techniczne jakie maszyna posiada są niezwykle precyzyjne. Kontroler wagi odgrywa więc kluczową rolę w tym procesie, zapewniając precyzyjne pomiary i płynny przebieg produkcji.

Określenie zadanej masy produktów i elementów przez producenta sprawdzane jest przy pomocy końcowej wagi kontrolnej (kontroler wagi) Przetwornik analogowo cyfrowy zamienia masę worka na sygnał zrozumiały dla komputera.

Liczby nie kłamią

Inwestycja w zakup urządzenia tego typu wiąże się z licznymi, wymiernymi, korzyściami dla firmy. Najważniejszym z nich jest oszczędność pieniędzy – zakup maszyny do liczenia powala zredukować ilość potrzebnego do obsługi tego procesu personelu, nawet o 90%. Przy zastosowaniu tego typu urządzenia, zestawy montażowe pakowane są nawet 300% szybciej, niż w przypadku pracy ludzkich rąk i praktycznie bezbłędnie. Automatyczna maszyna posiada kluczowe parametry techniczne, dzięki którym może przeprowadzać proces pakowania szybko i skutecznie, co zwiększa ogólną wydajność produkcji. W oczywisty sposób inwestor do minimum ogranicza przy tym również ilość reklamacji, związanych z niekompletnością zestawów, ogranicza liczbę powtórnej wysyłki, stany magazynowe, etc.

Widok na 8 modułową maszynę liczącą - możliwe jest wykonanie różnych konfiguracji, wielkości oraz liczb modułów liczących. Maszyna pakująca posiada możliwość podłączenia systemu informatycznego klienta. Pozwala to zapewnić oszczędność czasu w procesie pakowania produktów.

Kolejną oszczędnością, zarówno finansową, jak i środowiskową, jest zmniejszenie zużycia opakowań foliowych oraz etykiet. Poprzez zastosowanie folii z rolki oraz druk bezpośrednio na niej, pozwala zmniejszyć koszt pakowania średnio od 20% do nawet 50%! Maszyna do liczenia detali również pomaga skutecznie zminimalizować ilość odpadów produkcyjnych i zapobiega marnotrawstwu materiałów.

Inwestycja w maszynę liczącą może być kluczowym rozwiązaniem dla wielu problemów, z jakimi mierzy się dane przedsiębiorstwo. Maszyna do liczenia elementów jest zaawansowanym urządzeniem, które może w pełni  automatyzować i zoptymalizować procesy liczenia, eliminując błędy ludzkie i przyspieszając tempo pracy.

Rolka płaskiej folii służąca do produkcji worków foliowych - ze względu na budowę maszyny jesteśmy w stanie z łatwością ją wymieniać. Na opakowaniach możliwe jest drukowanie etykiet zawierających kody kreskowe.

Suma wszystkich oszczędności

Biorąc pod uwagę różnorakie pozytywne aspekty takiej inwestycji, można łatwo obliczyć indywidualny poziom zysku, związanego z zakupem maszyny do liczenia w danym przedsiębiorstwie. Każdy z nas (nie tylko matematyk) wie, że podstawowe działania takie jak – mnożenie zysków, odejmowanie kosztów i dodawanie oszczędności – po prostu się opłacają! Okres, w którym koszt zakupu urządzenia zostanie zrównany z oszczędnościami, wynikającymi z wdrożenia będzie oczywiście różnił się w każdej firmie, ale z naszego doświadczenia wynika, że zazwyczaj trwa to zaledwie 12 miesięcy. Maszyna służąca do liczenia przynosi więc znaczące korzyści finansowe.

Urządzenie zwane flow-pack służące do produkcji worków foliowych z płaskiej folii na rolce. Mogą być na nich drukowane np. kody kreskowe.

Po upływie tego czasu nasi klienci zazwyczaj obserwują już realny, wymierny, zysk z inwestycji. Dzieje się to zawsze bardzo szybko, ponieważ w GIM zawsze budujemy maszyny indywidualnie dostosowując je do Twoich potrzeb i możliwości. Dzięki naszemu doświadczeniu, możemy także pomóc Ci w stworzeniu procedur wewnętrznych, które pozwolą na dalszą optymalizację procesu.

Blisko Ciebie

Jesteśmy firmą polską, maszyny projektujemy i wykonujemy samodzielnie, co przekłada się na dodatkowe korzyści dla naszych klientów. Wszyscy mogą liczyć na szybką obsługę serwisową oraz możliwość wsparcia indywidualnie przydzielonego konsultanta po zakupie urządzenia. Jesteśmy znani z szybkich montaży (1-3 dni) oraz wysokiej dostępności części zamiennych – dostarczamy je w ciągu 2 dni.

W GIM oddajemy Wam nie same maszyny, a kompletne rozwiązania. Jeśli Twoja firma wykorzystuje zestawy do samodzielnego montażu, w Twojej głowie pojawiły się jakieś pytania i widzisz możliwości rozwoju- zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania oraz wspólnie znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą innych maszyn naszej produkcji. W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać urządzenia dostosowane do indywidulanych potrzeb każdego klienta.

Chcesz zadać jakieś pytanie lub potrzebujesz więcej informacji? Szukasz urządzenia, które da Ci możliwość odliczenia i zapakowania Twoich produktów?

Porozmawiaj z ekspertem

Maszyna pakująca i licząca detale w worki foliowe z 8 modułami liczącymi i stolikiem do kompletacji ręcznej. Automatyczna maszyna optymalizuje proces pakowania produktów.