Maszyny pakujące elementy do worka foliowego – jakie są korzyści?

Zgrzewarka do worków foliowych - producent maszyn pakujących.

Prowadzisz firmę produkcyjną i interesuje Cię, jak działa maszyna do kompletacji zestawów i do czego możesz ją wykorzystać? Chcesz zwiększyć wydajność podczas procesu pakowania produktów? W Twojej codziennej pracy ważna jest precyzja podczas konfekcjonowania małych elementów i zależy Ci na dokładnie odmierzonej ich ilości? Chcesz zwiększyć wydajność pracowników lub zredukować koszty zatrudnienia? Pomogą Ci w tym nasze nowoczesne maszyny pakujące elementy do worka foliowego! W artykule, jako producent maszyn pakujących, odpowiemy dziś na kilka ciekawych pytań.

W pełni zautomatyzowane urządzenie do pakowania detali w worek foliowy.

Spis treści:

Jak działają “pakowarki”, czyli urządzenia do odliczania i pakowania produktów?

Maszyny pakujące zliczają detale przy pomocy modułów liczących. Różnego rodzaju elementy (w zależności od wymagań firmy) umieszczane są przez operatora w specjalnych podajnikach wibracyjnych.

Moduł liczący stosowany w produkcji maszyn pakujących.
Podajnik wibracyjny z bramką optyczną odliaczający produkty.

Następnie wszystkie detale, które później zostaną umieszczone w workach foliowych są dokładnie zliczane za pomocą specjalnie zaprojektowanej kurtyny świetlnej, czyli czujnika wyposażonego w regulowaną, optyczną bramkę. Możliwość regulacji bramki zapobiega przedostawaniu się śmieci do woreczków np. kawałków tektury, opiłków metali. Pozwala to również na bardziej efektywne wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych.

Dokładnie odliczona ilość detali jest umieszczana w pojemniku z klapą, a następnie w przenośniku kubełkowym. Automaty pakujące składające się z kilku różnych modułów umożliwiają rozdzielenie różnych elementów podczas jednego procesu pakowania. Natomiast przenośnik kubełkowy pomaga w dokładnej selekcji elementów.

Panel sterujący - niezawodność i szeroki zakres możliwości.

Tak przygotowane i odliczone produkty umieszczane są w maszynie formującej, która zgrzewa worki foliowe z gotowymi zestawami. Każdą maszynę możemy dodatkowo wyposażyć na przykład w drukarkę termotransferową oraz opcję etykietowania. Pozwala to jeszcze bardziej usprawnić i przyśpieszyć proces konfekcjonowania.

Na koniec weryfikujemy wagę złożonych zestawów elementów w workach. Proces kontroli jakości jednak nie gwarantuje 100 % skuteczności ze względu na drobne różnice w masie własnej produktów.

W Twoim procesie produkcyjnym bardzo ważną rolę odgrywa dokładność w odliczaniu elementów? Maszyny do pakowania detali można zaprojektować tak, by moduły liczące miały również dodatkowe wagi kontrolne.

Maszyny pakujące elementy – jak rozwiążą Twoje problemy produkcyjne?

• Problem nieodpowiedniej ilości towaru dostarczanej do klienta. Maszyna pakująca elementy w worki foliowe pozwala dokładnie zweryfikować potrzebną ilość produktów z zamówieniem klienta. Daje możliwość szybko wykryć ewentualne nieprawidłowości jeszcze przed wysłaniem towaru. Unikasz więc sytuacji, w której Twój klient otrzymuje np. zestaw montażowy z niewłaściwą lub niedokładnie policzoną ilością zamówionych elementów.

• Problem braku wykwalifikowanych pracowników. Maszyny są łatwe w obsłudze i pozwolą Ci skutecznie zautomatyzować cały proces kompletacji. Możesz dzięki nim zminimalizować koszty zatrudnienia lub zwiększyć wydajność pracowników. Takie urządzenie policzy potrzebną ilość elementów i zapakuje je w worek. Twój pracownik musi tylko włożyć zamówienie w karton i wysłać do klienta.

• Problem niedokładnej selekcji. Maszyny GIM są wyposażone w specjalne czujniki, które zapobiegają przedostawaniu się pozostałości i zanieczyszczeń z procesu produkcyjnego. Są to np. ścinków, opiłków, kawałków tektury. Dzięki temu Twoi klienci otrzymają tylko odliczoną ilość elementów bez ryzyka dodatkowych zanieczyszczeń w zgrzanych foliówkach.

Zgrzewarka worków foliowych w połączeniu z podajnikiem taśmowym.

Inwestycja w maszyny pakujące – jak może usprawnić pracę w Twojej firmie i dlaczego warto z niej skorzystać?

Maszyny do pakowania zestawów w worki foliowe usprawniają proces pakowania i sprawiają, że dzięki ich zastosowaniu możesz znacznie zwiększyć wydajność w swojej firmie. Ponadto pozwalają znacząco zredukować błędy ludzkie podczas konfekcjonowania elementów, co ma również wpływ na jakość obsługi klienta. Maszyny do pakowania w worki ułatwią Ci przygotowanie przesyłek.

Skróć czas pakowania swojego produktu do minimum  – maszyny pakujące umożliwiają skrócenie czasu pakowania produktów i pracują z wydajnością nawet do 1000 worków pakowanych w ciągu jednej godziny (w zależności od asortymentu)!
• Skuteczny sposób na to, by zwiększyć wydajność pracownika nawet o 400 %! Osiągniesz to dzięki zastosowaniu maszyn do pakowania elementów w woreczki foliowe w codziennej pracy.
Rolka folii do produkcji woreczków - element tworzący automatyczne i półautomatyczne kompletne linie pakujące.
• Możliwość zredukowania kosztów zatrudnienia od 2 do 20 etatów – urządzenia tego typu pozwolą Ci na zautomatyzowanie pracy i redukcję kosztów zatrudnienia oraz rozwiązanie problemu związanego z niedoborem wykwalifikowanych pracowników.
Zyskaj powtarzalną jakość i systemy, które dobrze odmierzą potrzebną ilość Twojego produktu dla klientów – wieloletnie doświadczenie w projektowaniu linii pakujących pozwoliło nam tworzyć rozwiązania, które dają niemal 100 % gwarancję kompletności zestawów.
• Możliwość odmierzenia kilku różnych elementów montażowych podczas jednego procesu pakowania – maszyny liczące pomogą Ci złożyć zestawy nawet od 1, a nawet 4 i więcej różnych elementów montażowych. Kompletne linie pakujące odliczą je za pomocą modułów liczących i przygotują gotowe zestawy, które możesz wysłać do swoich klientów.
Automat z oferty maszyn pakujących do odliczania kilku rodzajów elementów.
• Łatwość konfiguracji i dostosowania maszyny do potrzeb Twojej firmy – możesz skorzystać z dowolnej konfiguracji urządzenia (półautomatyczne wymagające ręcznego liczenia elementów lub automat umożliwiający liczenie od 4 różnych elementów i więcej).
• Większa kontrola jakości i gwarancja pakowania towarów bez śmieci i zanieczyszczeń w zgrzewkach foliowych – spełniając oczekiwania przedsiębiorstw systemy urządzeń dostosowane są tak, aby żadne zanieczyszczenia nie przedostawały się do gotowych worków. Z naszego doświadczenia wynika, że niezawodność takiej kontroli klasyfikuje się na poziomie 99,9%.
• Możliwość skorzystania z wielu udogodnień maszyny za pomocą rozbudowy o dodatkowe moduły lub urządzenia – każdą maszynę pakującą możemy rozbudować. Do dyspozycji mamy dodatkowe moduły liczące, owijarki, moduły pakowania worków w opakowania zbiorcze, a nawet czytnik kodów kreskowych czy drukarkę do etykiet. Proponowane opcje dodatkowe powstały, aby w pełni ułatwić Ci każdy z tych procesów.
Drukarka etykiet dostępna w ofercie dodatkowej.

Jakie ograniczenia ma maszyna do pakowania?

Jednym z ograniczeń w naszych maszynach pakujących elementy do worków foliowych są materiały o zróżnicowanej masie własnej, które mogą wpływać na nieznaczne różnice wagowe.

Jakie to materiały? To np. kołki drewniane wykorzystywane do składania mebli, których masa własna może się od siebie różnić w zależności od grubości czy struktury drewna. W jaki sposób urządzania redukują ten problem? Ustawienia posiadają opcje określenia przybliżonego zakresu wagowego dla tego typu elementów, by zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów liczbowych.

Opakowanie foliowe zawierające kołki drewniane - zgrzewy poziome.
Zaślepki wykorzystywane w zestawach montażowych do mebli na całym świecie.

Chcesz policzyć zbyt lekkie detale, których waga nie osiąga nawet 1 grama np. zaślepki? Potrzebujesz zapakować je do kartonów i rozesłać do klientów? To nie problem, bo nasz sprzęt pozwala na dostosowanie i ustawienie przybliżonej masy tego typu produktów. Daje to pewność, że Twój klient otrzyma dokładnie taką ilość elementów, jaką zamówił!

Co oferuje producent maszyn pakujących?

Nasza firma GIM jest producentem maszyn pakujących. Specjalizujemy się w projektowaniu profesjonalnych maszyn do pakowania małych elementów np. w folię termokurczliwą. Automaty pakujące mogą być rozbudowane o dodatkowe moduły wagowe, podajniki dosypowe czy drukarki termotransferowe w zależności od potrzeb Twojej firmy. Ponadto istnieje możliwość wzbogacenia maszyny w owijarki poziome do folii stretch. Tego typu owijarki ułatwiają dokładne zabezpieczenie przedmiotów folią przed włożeniem ich do kartonu. W naszej ofercie znajdziesz starannie zaprojektowane systemy oraz kompletne linie pakujące, które sprawiają, że pakowanie to praca szybka, efektywna i przyjemna. A Tobie pozostaje jedynie spakowanie produktów do kartonów i wysyłka zamówień do klientów.

Rysunek przedstawiający automat do odliczania detali.

Maszyny GIM projektuje nasz wykwalifikowany zespół na indywidualne zamówienia. Produkujemy urządzenia z myślą o specjalnych potrzebach firm z różnych sektorów np. produkcyjnych, przemysłowych czy motoryzacyjnych. Rozwiązania mają za zadanie skutecznie pomagać unikać pomyłek liczbowych wskutek błędów ludzkich i kosztownych przestojów w produkcji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Oferujemy usługi związane z projektowaniem, produkowaniem maszyn oraz ich serwisowaniem. Jako producent maszyn przeprowadzamy także szkolenia z ich obsługi.

Projektujemy urządzenia dedykowane dla różnego rodzaju elementów m.in. dla producentów mebli, śrub, złączek hydraulicznych. Nasze linie pakujące pozwalają klientom skutecznie przyśpieszyć i zautomatyzować proces konfekcjonowania elementów. Dzięki zastosowaniu takich urządzeń (np. pionowe maszyny pakujące lub automaty pakujące) możesz zredukować koszty zatrudnienia pracowników magazynowych czy produkcyjnych. Jako producent linii pakujących służymy doradztwem i serdecznie zapraszamy do rozmowy, zapoznania się z ofertą i współpracy!

Masz pytania dotyczące maszyn pakujących elementy w worki foliowe?

Porozmawiaj z ekspertem

Moduły liczące wykorzystywane do produkcji kompletnych linii pakujących.

Poznaj maszyny szyte na miarę

Sprawdź w jakich branżach działamy