Wywrotnica do skrzyniopalet — usprawnienie procesu wyładunku towarów

Linia do pakowania elementów złącznych z wywrotnicą do skrzyniopalet - optymalizacja procesów produkcyjnych.

Na Twoim zakładzie produkcyjnym lub hali magazynowej wiele elementów przechowywanych i transportowanych jest przy pomocy skrzyniopalet? Rozładunek produktów trwa zbyt długo i “daje w kość” Twoim pracownikom? Rozwiązaniem Twoich problemów może być wywrotnica do skrzyniopalet, która w prosty sposób ułatwi ten proces. Przeczytaj nasz wpis i poznaj tę maszynę lepiej.

Spis treści:

Wywrotnica do skrzyniopalet umożliwająca udźwig skrzyń ze śrubami do 1000kg.

Do czego służy i jak działa wywrotnica do skrzyniopalet

Wywrotnica skrzyniopalet służy do wyładunku elementów ze skrzyń, które są pojemnikiem zbiorczym dla elementów o masie od 50 do 1000 kg. Maszyny tego typu mają zastosowanie w wielu branżach. Oprócz zakładów produkcyjnych i magazynów stosowane są również w przemyśle spożywczym np. do rozładunku owoców. Wykorzystanie takiego rozwiązania to łatwy i szybki sposób opróżniania skrzyniopalet. Wywrotnica hydrauliczna często wykorzystywana jest jako element linii pakujących lub stanowi osobne urządzenie. Zasada działania jest prosta — operator przy pomocy wózka widłowego umieszcza w maszynie skrzynię, w której przechowywane są produkty. Sterowanie wyładunkiem skrzyń możliwe jest przy pomocy pilota. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym osłonom oraz systemowi blokady pracy (opartemu na kurtynie optycznej) obsługa maszyny jest bezpieczna dla jej operatora.

Podwójna wywrotnica używana do rozładunku śrub.

Rodzaje wywrotnic

Jako producent maszyn wiemy, że różne zakłady mają odmienne potrzeby. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz wywrotnice skrzyniopalet hydrauliczne oraz elektryczne w dwóch wariantach.

Obrotnica — ten typ wywrotnic wykorzystuje hydrauliczny system podnoszenia. Pracownik przy pomocy wózka widłowego umieszcza skrzyniopaletę na określonej wysokości, a maszyna ją obraca.

Winda — w wywrotnicy tego typu pracownik umieszcza skrzyniopaletę na ziemi, a maszyna podnosi skrzynię z towarem na wymaganą wysokość, obracając ją w pozycji górnej.

Chcesz zobaczyć nasze wywrotnice “w akcji”?
Koniecznie obejrzyj te materiały wideo:
Wywrotnica typu winda.

Jakie są korzyści inwestycji w wywrotnice do skrzyniopalet

Solidna konstrukcja, proste sterowanie i przemyślana budowa sprawiają, że urządzenie tego typu służy firmom przez lata. Wywrotnice ułatwiają rozładunek towarów ze skrzyń i znacznie przyspieszają ten proces. Dodatkowo możliwość pracy wywrotnicy w połączeniu z maszyną pakującą może zwiększyć efektywność i wydajność procesu pakowania produktów. Zastosowanie tego typu maszyny w zakładzie produkcyjnym z pewnością dobrze wpłynie także na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, a także pozwoli im oszczędzić swoje zdrowie.

Rozładunek skrzyń przy pomocy wywrotnicy hydraulicznej.
Wywrotnica z klatką bezpieczeństwa produkcji GIM.

Podsumowanie

Wiele produktów z Twojego asortymentu przechowujesz w skrzyniach? W GIM zajmujemy się projektowaniem i produkowaniem maszyn “szytych na miarę”. Sprzedaż wielu urządzeń tego typu oraz doświadczenia naszych klientów pozwalają nam stwierdzić, że inwestycja w wywrotnice przynosi firmom wymierne korzyści. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, chciałbyś poznać dane techniczne lub znaleźć rozwiązanie dopasowane do Twoich wymagań — skontaktuj się z nami. Służymy pomocą oraz chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Potrzebujesz porady lub chciałbyś zamówić taką maszynę dla swojej firmy?

Porozmawiaj z ekspertem

Widok na konstrukcję wywrotnicy do skrzyniopalet.

Poznaj maszyny szyte na miarę

Sprawdź w jakich branżach działamy