Kartoniarka GIM – nowa wersja maszyny do formowania pudełek kartonowych

Jakiś czas temu opisywaliśmy Wam szczegółowo jak wyglądają, co potrafią i jakie korzyści przynoszą klientom kartoniarki, czyli maszyny do formowania pudełek tekturowych. Opowiadaliśmy ze szczegółami, w jaki sposób działają maszyny tego typu (poprzedni wpis znajdziesz tutaj) jednak przyszedł czas na aktualizację tego tematu. Nowa kartoniarka GIM to odpowiedź na indywidualne potrzeby naszego klienta. Chcesz dowiedzieć się jak działa to urządzenie oraz poznać historię i potrzeby lidera branży elementów złącznych? Zapraszamy zatem do lektury.

Spis treści:

Kartoniarka GIM Sp. z o.o- widok na urządzenie rozwiązujące problemy związane z procesem pakowania

Opis problemu klienta:

Współczesne wyzwania produkcji często związane są z optymalizacją procesów, zwłaszcza gdy chodzi o pakowanie elementów złącznych. Jeden z naszych klientów zauważył, że ich maszyny pakujące nie osiągają maksymalnej wydajności z powodu licznych czynności wykonywanych ręcznie przez pracowników. Szczególnie czasochłonne okazało się ręczne składanie i zaklejanie od spodu pudełek kartonowych.

Cel projektu – kartoniarka GIM szyta na miarę:

Naszym głównym celem było zwiększenie efektywności procesu pakowania elementów złącznych za pomocą maszyn naważających. Aby uzyskać satysfakcjonujące wyniki postanowiliśmy zaprojektować zupełnie nową kartoniarkę GIM.

Widok na mechanizm składający pudełka/ opakowania tekturowe w kartoniarce GIM

Propozycja rozwiązania w odpowiedzi na wymagania klienta:

Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, zaproponowaliśmy zastosowanie innowacyjnej maszyny składającej kartony. Eliminuje ona konieczność użycia taśmy lub kleju po uformowaniu. Projekt pozwala na wykorzystanie trzech rodzajów pudełek, z identycznym dnem, ale różniącymi się wysokością boków. W związku z tym w zależności od wysokości pudełka, maszyna może wymagać przezbrojenia. Warto zaznaczyć, że podczas projektowania jak i produkcji urządzenia współpracowaliśmy z producentem opakowań. Faktem jest, że to właśnie dzięki tej współpracy udało nam się uzyskać zamierzone efekty (a sam producent opakowań stwierdził, że nigdy wcześniej nie spotkał podobnego rozwiązania na rynku).

Wózek na wykroje pudełek zainstalowany w kartoniarce GIM. Rozwiązanie pomaga zmniejszyć koszty produkcji związane z procesem pakowania

Rozwiązanie w praktyce, czyli nowa kartoniarka GIM od kuchni:

Nowa kartoniarka GIM to system innowacyjny, jednak o maksymalnie uproszczonej budowie. Pozwala on na łatwe przezbrojenie i brak konieczności częstego serwisowania. Rozpoczynając swoją pracę z tym urządzeniem operator musi umieścić wykroje pudełek na odpowiednim do formatu wózku. Do każdego z trzech rozmiarów opakowań kartonowych przystosowany jest osobny wózek. Po wykonaniu tego działania operator może uruchomić urządzenie. Następnie manipulator z przyssawkami pobiera wykroje, a układ łapek formuje tekturę, tworząc otwarte pudełko. W kolejnym kroku maszyna przy pomocy specjalnie zaprojektowanego systemu umieszcza puste pudełka na przenośniku rolkowym. Na dodatek przemyślana konstrukcja pozwala kierować pudełka jednocześnie do dwóch maszyn pakujących. To innowacyjne podejście gwarantuje, że operatorzy zawsze mają pod ręką co najmniej jedno puste pudełko do pobrania. Wbrew pozorom obsługa naszej kartoniarki jest prosta i intuicyjna co z pewnością jest ważnym aspektem dla wielu firm produkcyjnych.

Poniżej możecie zobaczyć na własne oczy, jak działa opisywana w tym artykule kartoniarka GIM:

Kilka słów o korzyściach z inwestycji i współpracy z GIM:

Nasza automatyczna maszyna składająca kartony to nie tylko efektywne narzędzie, ale także oszczędność czasu i pracy ludzkiej. Bez wątpienia przyspieszenie procesu pakowania elementów złącznych wpływa bezpośrednio na wzrost wydajności produkcji. Z pewnością zaprojektowane rozwiązanie nie tylko eliminuje czynniki opóźniające, ale także zapewnia elastyczność w obsłudze różnych typów kartonów, dzięki szybkiemu i łatwemu przezbrojeniu.

Dodatkowo nowa kartoniarka GIM formuje opakowania, które w przypadku nagłej potrzeby bez trudu ręcznie może złożyć pracownik. Nie wymagają one używania żadnych dodatkowych elementów (taśmy, kleju). Nawiasem mówiąc to rozwiązanie powstało w odpowiedzi na konkretne potrzeby i ciężko znaleźć na rynku podobne urządzenie.

System przyssawek stosowanych w kartoniarce GIM do transportu wykrojów pudełek kartonowych do mechanizmu formowania opakowań. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu tworzymy maszyny szyte na miarę.

Podsumowanie

Nowe urządzenie oznacza nową jakość i coraz wyższy poziom oferowanych usług. Ten projekt pozwolił naszemu zespołowi stworzyć rozwiązanie szyte na miarę potrzeb naszego klienta. Cieszy nas fakt, że cały czas możemy się rozwijać. Nowa kartoniarka GIM to rozwiązanie, które może być ciekawą propozycją dla wielu firm, którym zależy na oszczędności czasu, podniesieniu efektywności pakowania oraz minimalizacji kosztów przedsiębiorstwa.

Podsumowując jesteśmy pewni, że nasza innowacyjna maszyna składająca kartony przyniesie klientowi wymierne korzyści, poprawiając nie tylko wydajność, ale również efektywność całego procesu pakowania. Jednym słowem z nami, przyszłość produkcji staje się bardziej efektywna, zautomatyzowana i dostosowana do dynamicznych potrzeb rynku.

Potrzebujesz podobnego rozwiązania, które rozwiąże Twoje problemy produkcyjne?

Porozmawiaj z ekspertem

Gotowe pudełko wyjeżdżające z kartoniarki GIM umieszczone na przenośniku rolkowym

Poznaj maszyny szyte na miarę

Sprawdź w jakich branżach działamy

Chcesz dowiedzieć się jakie możliwości na pozyskanie kapitału z zewnątrz ma Twoja firma?

Pobierz ebook’a »