Obsługa drukarki i wymiana rolek z folią – serwis eksploatacyjny maszyny zgrzewającej

Serwis eksploatacyjny - zmiana położenia rolki do wymiany

Zrobienie czegoś po raz pierwszy często wiąże się z pewnymi obawami. Zazwyczaj wynika to z niewiedzy – „nie wiem jak to działa”, „nie mam pojęcia jak to zrobić”, bo wcześniej nie widziałem/łam jak przeprowadza się taki proces. Dzięki naszym wideo-poradnikom każdy (nawet osoba kompletnie zielona w temacie) będzie w stanie wykonać serwis eksploatacyjny maszyny zgrzewającej worki z płaskiej folii! Obsługa naszych maszyn jest naprawdę prosta – z resztą sprawdźcie sami czytając poniższy artykuł.

Spis treści:

Maszyna formująca i zgrzewająca worki foliowe z płaskiej folii GIM

Kilka słów o zgrzewarkach GIM

Jakiś czas temu opisaliśmy ze szczegółami jak przebiega proces wymiany części eksploatacyjnych maszyny zgrzewającej worki. Urządzenie to formuje worki z płaskiej folii na rolce oraz integruje pakowanie detali po czym wykonuje dokładny zgrzew zamykając elementy w opakowaniu. Takie rozwiązanie pozwala firmom produkcyjnym na zminimalizowanie kosztów – gotowe worki są droższe od tych wytwarzanych przez maszynę (sprawdź nasz kalkulator i zobacz ile możesz zaoszczędzić!). Nasi klienci najczęściej dodatkowo decydują się na  wyposażenie zgrzewarki w drukarkę etykiet bezpośrednio na folii. A jak przebiega codzienna obsługa tego urządzenia? O tym parę słów poniżej.

Serwis eksploatacyjny – obsługa drukarki termotransferowej

O drukarkach etykiet, technologii druku i polecanych przez nas rozwiązaniach pisaliśmy więcej tutaj. Dziś natomiast poruszymy temat związany z jej obsługą. Zacznijmy jednak od najważniejszego, czyli korzyści z zastosowania drukarki etykiet w maszynie zgrzewającej. Po pierwsze jest to szybki i bardzo prosty sposób na oznakowanie swoich produktów. Odpowiednie etykiety nie są jedynie informacją dla klientów, ale dają również możliwość przejrzystej i czytelnej segregacji produktów na magazynie. Po drugie nadruk etykiety bezpośrednio na folii jest trwały, szybki i stosunkowo tani. Drukowanie i ręczne naklejanie etykiet przez pracowników zajmuje dużo czasu – a jak wiadomo czas to pieniądz. Po trzecie obsługa drukarki w maszynie zgrzewającej jest banalnie prosta, co zobaczyć można na filmie poniżej. Aby zapewnić sprawne działanie maszyny pakującej, niezbędne jest regularne dbanie i serwisowanie urządzenia, co minimalizuje ryzyko wystąpienia awarii.

Odpowiednia konstrukcja naszej maszyny zgrzewającej daje swobodny dostęp do drukarki termotransferowej, która jest w niej zamontowana. Pracownik wykonuje dosłownie dwa ruchy (wysuwa urządzenie i otwiera pokrywę) i już może zająć się demontażem zużytej rolki. W ekspresowym tempie na jej miejsce może zamontować nową rolkę taśmy kalki termotransferowej. Jednym ruchem umieszcza drukarkę w odpowiedniej pozycji i maszyna znów może pracować. Prościej się nie da!

Drukarka etykiet - serwis eksploatacyjny

Wymiana rolki z folią w maszynie zgrzewającej

Drugim ważnym elementem, który należy wymieniać w maszynie zgrzewającej podczas codziennej pracy jest rolka z folią. Na filmie poniżej możecie zobaczyć jak wygląda ten proces z użyciem dedykowanego wózka, który to posiadał nasz klient w swojej firmie.

Pierwszym krokiem jest odcięcie folii ze zużytej już rolki. Następnie pracownik zmienia ustawienie rolki i odbezpiecza jej oś. Teraz kolej na wykorzystanie urządzenia klienta. Ze względu na wagę nowej rolki (ok. 50kg) użycie tego wózka jest ogromnym ułatwieniem dla pracowników (w przypadku rolek ważących maksymalnie do 25 kg wymiana może odbywać się ręcznie). Przy pomocy odpowiednich narzędzi pracownik może w łatwy sposób wymontować oś folii ze zużytej roli i zamontować ją w nowej. Wózkiem umieszcza nową rolkę w maszynie, ponownie zabezpiecza oś i ustawia rolkę w odpowiedniej pozycji. Później należy już tylko zamontować folię w maszynie i produkcja worków może zostać wznowiona.

Serwis eksploatacyjny maszyny - wymiana rolki

Podsumowanie

Obsługa i wymiana elementów w trakcie codziennej pracy maszyny zgrzewającej nie jest już żadną tajemnicą. Nasi inżynierowie w GIM planują i projektują każdy element tak, aby praca z maszynami była bezpieczna, prosta i przyjemna. Aby utrzymać ich prawidłowe działanie i wydajność, regularne przeprowadzanie kontroli technicznych i serwisowych jest niezbędne. Serwis urządzeń i wszelkie wskazówki jak obsługiwać maszynę przekazywane są naszym klientom w trakcie szkolenia po uruchomieniu maszyny.

Jako producent maszyn pakujących na pierwszym miejscu zawsze stawiamy pomoc w rozwiązywaniu problemów firm, które się do nas zgłaszają. Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązania stanowiły idealną odpowiedź na ich potrzeby, a codzienna praca z maszynami przebiegała sprawnie. Jeśli masz jakieś pytania serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Chcesz dowiedzieć się więcej o prezentowanym przez nas rozwiązaniu?

Porozmawiaj z ekspertem

Widok na folię o grubości wybranej przez klientów zainstalowaną w maszynie.

Poznaj maszyny szyte na miarę

Sprawdź w jakich branżach działamy